Копаоник бизнис форум одложен за мај
Програмски одбор Копаоник бизнис форума донео је одлуку да се уместо традиционалног мартовског окупљања, годишњи састанак о најактуелнијим економским, политичким и друштвеним темама у земљи и региону, одржи од 23. до 26. маја 2021, због ситуације у вези са вирусом корона.
Како је синоћ саопштио Савез економиста Србије (СЕС), жеља организатора, а на иницијативу и уз подршку дугогодишњих партнера, спонзора и учесника, јесте да и наредне године Форум буде одржан у традиционалном формату.
Из СЕС-а поручују да ће организација догађаја, распоред и структура панела, као и број учесника на Форуму бити прилагођени актуелној епидемиолошкој ситуацији уз примену и поштовање свих здравствено безбедносних мера, како би се обезбедила максимална сигурност гостију и организатора.
Централна тема 28. Копаоник бизнис форума је "Свет после ковид 19: Нови извори раста у промењеним условима пословања".
Програмски одбор уз најаву теме истиче да се светска привреда већ целу деценију суочава са изазовима четврте индустријске револуције, притисцима миграционих токова и опасностима климатских промена.
Додају да је преко ноћи глобална пандемија изазвана корона вирусом однела више од миллион живота, изазвала незапамћену економску кризу и наметнула се као проблем број један.
И поред тога што ће, наводе, према најновијим проценама губитак бруто домаћег производа и радних места бити мањи него што се очекивало, пре свега захваљујући монетарној релаксацији и огромном фискалном стимулусу, светској привреди је, истичу, нужно озбиљно и дубоко реструктурирање.
Нови почетак је, наводи Програмски одбор, велико ресетовање доминантног модела производње и светске трговине као основе глобалног економског опоравка у условима четврте индустријске револуције.
Додају да опоравак мора бити усклађен са одрживим еколошким системима, јавним здравством и образовањем.
Под утицајем ковида, наводе, мењају се и теоријски приступи у вођењу економске политике.
Многе индустрије, попут туризма (посебно хотелско-угоститељских услуга), трговине, логистике, финансијских услуга, развој некретнина, и др. доживљавају драматичне промене.
Коментари