Читај ми!

Кућни притвор званичницама Градске управе Новог Сада због злоупотреба сужбеног положаја

Посебно одељење за сузбијање корупције Вишег суда у Новом Саду одредило је кућни притвор Ж. Ј. помоћници начелника Градске управе за привреду Града Новог Сада и М. Б. саветници у Градској управи за привреду Града Новог Сада за послове предузетништва и економско-привредног развоја, осумњиченима да су злоупотребом службеног положаја оштетили буџет града за 7.390.000 динара.

Кућни притвор им може трајати до три месеца, речено је за Танјуг у том суду. 

Оне су осумњичене да су невршењем службене дужности нанеле имовинску штету буџету Града Новог Сада у укупном износу од 7.390.000,00 динара. Сумња се да су Ж. Ј. и М. Б. као службена лица у Градској управи за привреду Града Новог Сада биле задужене да контролишу извештаје о правдању утрошка додељених средстава, као и доказе о спроведеним активностима поводом закључених уговора са удружењима грађана за реализацију одређених пројеката, што нису чиниле. 

Сумња се да су за сваки програм (пројекат) саставиле писмено неистините садржине у којима би наводиле да су наведене активности и постављени циљеви квалитетно и успешно реализовани, иако та удружења грађана, као подносиоци извештаја о правдању средстава, уз извештаје нису подносила доказе да су активности спроведене или су подносила потпуно неадекватне доказе, навели су из новосадског Вишег суда за Танјуг

петак, 26. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом