Расписан тендер за стручни надзор реконструкције Главне железничке станице у Београду
Историјски музеј Србије расписао је тендер за услугу стручног надзора за извођење радова на реконструкцији, адаптацији и санацији Главне железничке станице у Београду и промена намене у објекат Историјског музеја. Рок за пријаву је 23. август.
У документима који су објављени на порталу Јавних набавки наводи се да ће стручни надзор обухватати праћење унутрашњих и спољних грађевинских и грађевинско-занатских радова, праћење хидротехничке, електроенергетске и телекомуникацијске инсталације.
Такође, стручни надзор обухвата праћење инсталације трафостанице, топлотне подстанице, машинске термотехничке инсталације, лифтова, дизел агрегата, као и праћење других радова.
Појашњавају да се приступ реконструкцији може поделити на више делова – реконструкција улазног дела и пролаза ка перонима, реконструкција подрума и одвајање тавана, санација таваница првог спрата, реконструкција степеништа и уградња планираних лифтова, испуњавање свих музеолошких критеријума и формирање нове трафостанице, простора за дизел агрегат и техничке кровне терасе.
У тендерској документацији наводе да ће услуге стручног надзора добављач пружати све време извођења радова - 26 месеци уколико дође до продужења рока и дуже.
Додаје се да објекат Железничке станице, будући Историјски музеј, представља културно добро од великог значаја за Републику Србију.
У пратећој документацији се појашњава да површина парцеле обухвата парцелу под објектом, површине 3.320 метара квадратних, а нето површина надземних етажа објекта је 4.822,67 метара квадратних.
Укупна бруто развијена грађевинска површина (БРГП) објекта је 8.838,28 квадрата. Као угаони објекат, састоји се из дела према Савском тргу и дела према Карађорђевој улици.
У погледу спратности део према Савском тргу обухвата: средишњи централни део објекта, спратности П+1, крајње куле, спратности П+2 и везне трактове спратности П+1. Део ка Карађорђевој улици обухвата кулу спратности П+2 и везни тракт спратности П+1.
Коментари