Не постоји особа којој не смета врућина – неки постају нервозни, други агресивни
Хитној помоћи углавном су се јављали хронични болесници и особе које су имале проблема са гушењем, а повећан је број аритмија. Др Данијела Јевтић понавља мале савете за вреле дане, о "понашању" на сунцу, исхрани и вожњи.
Укупно пет особа лакше је повређено у пет лакших саобраћајних несрећа које су се догодиле у току ноћи у Београду, рекли су у Хитној помоћи.
Хитна помоћ интервенисала је током ноћи укупно 85 пута, од тога је 20 интервенција било на јавним местима, и то највише због особа у алкохолисаном стању и оних којима је позлило због високих температура.
За помоћ су се углавном јављали хронични болесници и особе које су имале проблема са гушењем, речено је у Хитној помоћи.
Др Данијела Јевтић из Хитне помоћи рекла је за РТС да је висока темепратура опасна и за саобраћај – било за пешаке или возаче, на куплиштима, као и за "кућни трауматизам".
Др Јевтић каже да излагање сунцу треба да буде умерено, поготово за људе који су имали интервенције на срцу, после срчаних и можданих удара, а то важи за најмлађе и најстарије.
Прва ствар коју треба урадити када дете клоне је напојити га, указује докторка. Веома су сличне тегобе и код настаријих особа.
"Дешавају се нервозе, агресивна понашања, повећан је број аритмија", навела је др Јевтић и додала да су најугроженији дијабетичари, епилептичари, психијатријски болесници и људи који су имали интервенције на срцу.
Што се тиче исхране, саветује лакшу храну, избегавање млечних прозвода и меса.
Када се креће на пут, треба направити паузу пре премора, а возило проветрити да бисмо избегли топлотни удар, рекла је др Данијела Јевтић.
Коментари