Честитке грађанима поводом Дана државности
Државни функционери и званичници честитали су грађанима празник Дан државности.
Председник Србије Александар Вучић честитао је грађанима Србије празник у објави на Инстаграму.
"Срећан Дан државности. Живела Србија!", написао је Вучић.
Премијерка Ана Брнабић честитала је празник у име Владе Србије и у своје име.
"Честитам грађанима Србије национални празник Дан државности, уз подсећање на Сретењски устав, темељ модерне српске државе, као и успомене на славне претке чију визију модерне и слободне државе ми данас живимо", навела је Брнабић.
Министар одбране Милош Вучевић на Инстаграму је написао "Србијо, срећан Дан државности".
Први потпредседник Владе Србије и министар спољних послова Ивица Дачић упутио је грађанима Србије честитке и најбоље жеље поводом 15. фебруара, Дана државности.
"Пре тачно 220 година, у Орашцу, Србија је кренула путем борбе за слободу и изградње своје модерне државе. Сретење је наш највећи државни празник када славимо вековну тежњу нашег народа за слободом и независношћу и када се сећамо свих који су уградили себе у државну традицију Србије. Сваког 15. фебруара имамо чиме да се поносимо, јер Србија је снажна и слободна земља, а наш народ има јасну перспективу живота у миру и сталном напретку", наводи се у честитки Дачића.
Министар финансија Синиша Мали такође је упутио грађанима честитке, као и председник Привременог органа Града Београда Александар Шапић.
"Следећи стопе својих предака, на нама је да данас поносни на њихову борбу, наставимо да чувамо мир и слободу, своју независност за генерације које долазе. Живела Србија!", написао је Министар унутрашњих послова Братислав Гашић.
Министарка заштите животне средине Ирена Вујовић такође су упутили честитке, министар информисања и телекомуникација Михаило Јовановић, као и потпредседник Главног одбора СНС Владимир Орлић и минитарка рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић.
Република Србија обележава Дан државности, празник Сретење у спомен на почетак Првог српског устанка 1804. године у Орашцу и проглашења првог Устава Кнежевине Србије 1835. године у Крагујевцу.
Коментари