Први пораз кошаркашица у Токију, Шпанкиње се реванширале за пораз на Евробаскету

Женска кошаркашка репрезентација Србије доживела је први пораз на Олимпијским играма у Токију, пошто је поражена од селекције Шпаније. Шпанкиње су се реванширале нашим девојкама за пораз у четвртфиналу недавно завршеног Евробаскета, а сада су биле боље резултатом 85:70.

Екипа коју води Марина Маљковић сада има по једну победу и пораз у групи А, док је Шпанија једина максимална и заузима прву позицију.

Нови дерби две селекције су почеле у добром ритму и од првог поена је виђена велика борба. Алба Торенс је погодила прве две тројке, али је и наш тим добро одговорио и држао прикључак у првој четвртини.

Већ у другој су се изабранице Марине Маљковић одлепиле и серијом поена дошле чак и до двоцифрене предности.

Ивон Андерсон је креирала неколико брзих контри и полуконтри, после чега су и Шпанкиње имале спреман одговор.

Једна од најбољих европских репрезентација је преполовила заостатак и на полувреме је Србија отишла са три поена предности (44:41).

По повратку из свлачионице актуелне европске шампионке су поново стисле папучицу гаса. Сада је серију покренула Ана Дабовић, придружила јој се Драгана Станковић, да би капитен Јелена Брукс наставила да успешно завршава нападе.

Ни та предност није била дугог даха, "црвена фурија" се још једном вратила и у последњих 10 минута се ушло у резултатском егалу.

"Моментум" је сада био на страни девојака у белим дресовима, Српкиње нису могле да се навикну на критеријум судија и почеле су да падају. Шпанија серијом долази до велике предности и победе.

Најефикаснија у тиму Србије била је Јелена Брукс са 16 поена, 13 убацила Ивон Андерсон, док су Соња Васић и Тина Крајишник забележиле по 11.

Шпанију је до другог тријумфа у групи А предводила Астоу Ндур са 20 поена и Мајите Касорла са три поена мање.

Србија сада има скор 1-1, а следећи меч игра против Јужне Кореје у недељу, првог августа.