Ђоковић рутински до четвртфинала у Токију

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић савладао је Шпанца Алехандра Давидович Фокину са 2:0 у сетовима (6:3, 6:1) и пласирао се у четвртфинале тениског олимпијског турнира у Токију. Противник у наредној фази му је домаћи тенисер Кеи Нишикори.

Ђоковић није препустио ривалу превише шанси, већ се на терену задржао сат времена и 24 минута.

Први сет трајао је 47 минута, Давидович Фокина је играо солидно, али је Новаку био довољан један брејк.

Шпанац је делимично одолевао Ђоковићевим налетима, па је српски тенисер морао да се потруди за сваки поен.

Новак у четвртом гему искористио трећу брејк лопту и повео са 3:1.

У наредном гему је брејк потврђен, те је до краја сета Ђоковић успешно одбранио предност и освојио први сет са 6:3.

Други сет протекао је потпуно у знаку српског тенисера, па се Шпанац није много питао за исход.

За 37 минута, колико је трајао други део меча, Ђоковић је направио чак три брејка.

Најбољи тенисер света пласирао се у четвртфинале тениског олимпијског турнира у Токију.

Противник у наредној фази му је домаћи тенисер Кеи Нишикори.