Освета Канађанкама за Рио, "лавице" забележиле први тријумф на Играма

Кошаркашице Србије савладале су Канаду са 72:68, у првом колу Групе А на олимпијксом турниру у Токију. Наредни меч "лавице" играју у четвртак, а противник је селекција Шпаније.

Маринине "лавице" забележиле су прву победу на олимпијском турниру, пошто су савладале канаду у првом мечу Групе А - 72:68.

Канађанке су на претходним Играма у Рију савладале Србију, па су изабранице Марине Маљковић имале додатни мотив да дођу до победе.

Српске кошаркашице водиле су током већег дела меча, али им Канађанке нису дозволиле да се одлепе на велику предност, па је српски тим до победе дошао у изједначеној завршници.

Одличну одбрану у првом полувремену Србија је крунисала вођством од 36:28 на великом одмору, али је у трећој деоници канадски тим заиграо много боље и дошао до преокрета.

Само девет постигнутих поена у трећој деоници српског тима Канађанке нису искористиле па су у последњих десет минута ушло са нерешеним резултатом 45:45.

У последњој четвртини виђена је велика борба, екипе су се смењивале у вођству, а после везаних тројки Ане Дабовић (две) и Александре Црвендакић, Србија долази до 67:60.

Ипак, ни то није било довољно за опуштену завршницу. Српске кошаркашице много су грешиле (чак 28 изгубљених лопти), што је омогућило Канађанкама да се врате у живот.

Одужила се сама завршница, кошаркашице обе екипе су грешиле, али на крају Србија стиже до победе.

Филдс је била најефикаснија на мечу са 19 поена, Нурс је додала 16, колико је у победничкој екипи имала Соња Васић. Ивон Андерсон постигла је 12 за Србију, а Црвендакић и Крајишник по 10.

Наредни меч Србија игра против старог знанца, селекције Шпаније, а меч се игра у четвртак.