Резултати српских спортиста другог дана Олимпијских игара у Токију

Репрезентативци Србије нису освојили медаљу другог такмичарског дана на Играма у Токију. Баскеташи забележили две победе, тријумфом стартовале одбојкашице и боксерка Нина Радовановић. Стрелци остали без финала, Ивана Јоровић елиминисана у првом колу, "делфини" поражени од Шпаније на старту ватерполо турнира. Велимир Стјепановић се пласирао у полуфинале трке на 200 метара слободно, српска штафета остала без финала иако је оборила национални рекорд.

Други такмичарски дан на Олимпијским играма у Токију није српским спортистима донео успех као првог када су освојене две медаље.

Стрелци нису успели да се пласирају у финална такмичења – Зорана Аруновић и Јасмина Миловановић у дисциплини ваздушни пиштољ 10 метара, Миленко Себић и Милутин Стефановић у дисциплини ваздушна пушка 10 метара.

Ни Јована Арсић, српска веслачица која наступа у дисциплини скиф, није имала среће да настави такмичење на олимпијском турниру. Арсићева је стала у четвртфиналу које је завршила на четвртој позицији и бориће се за пласман од 13. до 24. позиције.

Ивана Јоровић изгубила је меч првог кола на олимпијском тениском турниру, док је пораз на старту такмичења забележила и ватерполо репрезентација Србије

Ипак, било је и лепих вести.

Нина Радовановић је исписала историју српског бокса већ самим пласманом на Игре у Токију, а онда и наставила свој сан у престоници Јапана.

Радовановићева је постала прва боксерка која је икада представљала Србију на највећој светској смотри спортиста, да би у првом колу олимпијског турнира у категорији 48-51 кг победила Менди Бужол.

Прву победу у Токију забележила је и женска одбојкашка репрезентација, убедљиво савладавши Доминиканску Републику.

Са победама су наставили и баскеташи, пред "српским дрим тимом" пале су селекције Пољске и Белгије.

Крај дана обележили су пливачи – Велимир Стјепановић пласирао се у полуфинале трке на 200 метара слободним стилом, док је српска штафета остала без финала трке на 4x100 метара слободним стилом, иако је у Токију оборила национални рекорд.

Како ј епротекао српски дан у Токију можете погледати овде.