"Делфини" поражени од Шпаније на старту ОИ

Ватерполо репрезентација Србије поражена је у свом првом мечу на Олимпијским играма у Токију, од селекције Шпаније са 13:12. Србија наредни меч групне фазе игра против Казахстана у уторак.

Очекивано су Србија и Шпанија одиграли веома занимљив и неизвестан меч.

"Црвена фурија" је пре овог сусрета везала четири победе у међусобним дуелима са "делфинима", па је и на ОИ поново мучила нашу селекцију и још једном тријумфовала.

Шпанија је прва повела на мечу, а потом је Србија имала одговор за сваки наредни гол ривала.

Резултат у првој четвртини био је 3:3, "Делфини" су средином друге четвртине накратко повели, али је "Црвена фурија" брзо изједначила.

Шпанци су заиграли знатно боље средином друге четвртине, у којој су стекли два гола предности, и на полувреме отишли са 8:6.

Србија у наставку меча успева да дође до своје препознатљиве игре и прво у финишу треће четвртине смањи разлику на један гол, а потом почетком последњег дела и изједначи.

Ипак, Шпанија је знала да искористи и казни сваку грешку Србије, да одигра добро у ситуацијама са играчем више и тако поврати два гола предности у последњој четвртини.

Србија није имала снаге и помало среће да трећи пут на мечу сустигне два гола заостатка, имали су изабраници Дејана Савића напад за изједначење, али га нису реализовали.

Утакмицу су посматрали и скаути Црне Горе и Хрватске, селекције са којима ће се Србија састати у оквиру Групе Б на Олимпијским играма.

Наредни меч наша селекција игра у уторак против Казахстана.

"Делфини" у Токију бране златну медаљу освојену у Рију 2016. године, када су у финалу савладали Хрватску.