Булут двојкама срушио Белгију, четврта победа српских баскеташа

Баскеташи Србије су без већих проблема победили екипу Белгије 21:14 и извојевали четврту узастопну победу на олимпијском турниру у Токију.

Белгијанци су дали све од себе, али је на два минута до краја било јасно да ће Србија однети и четврту победу заредом на олимпијском турниру у Токију.

Двојкама Булута и Мајсторовића, српски баскеташи су преломили меч око четири минута пре краја, после чега Белгијанци махом фауловима покушавали да зауставе шутерски расположену екипу Србије.

Екипа Белгије су, свеједно, показала као снажан и борбен противник, који је на самом почетку меча у приличној мери контролисао утакмицу.

Врео дан у Токију растерао је познате са трибина, па је мечеве данас пратио само некадашњи ас Хјустона Јао Минг.

"Орлови" су дошли до четвртог тријумфа и задржали максимални учинак, тако да су веома близу директног пласмана у полуфинале.

Олимпијски турнир у баскету 3x3 броји осам екипа и само прве две се директно пласирају у полуфинале, чиме себи олакшавају пут и играју једну утакмицу мање.

Селекције које се нађу од треће до шесте позиције иду у доигравање, односно неку врсту четвртфинала за попуњавање преостала два полуфинална места.

Србија такмичење наставља у понедељак рано ујутру по средњоевропском времену, дуелима са домаћином Јапаном и Летонијом.