Синер се реванширао Шелтону у Шангају и обезбедио четвртфинале турнира

Италијански тенисер Јаник Синер пласирао се у четвртфинале мастерса у Шангају после тријумфа над Американцем Беном Шелтоном у осмини финала, резултатом 2:0, по сетовима 6:4, 7:6 (7:1).

Дуел из кога је Синер изашао као победник трајао је сат и 30 минута. Најбољи тенисер света није дозволио Бену Шелтону брејкове и с великом концентрисаношћу стигао је до четвртфинала.

На мечу је виђен само један брејк и то у деветом гему првог сета. Синер је одузео сервис ривалу за вођство од 5:4, а потом без изгубљеног поена стигао до вођства од 1:0.

У наставку меча, Шелтон је пружио бољу, ангажованију игру, али ипак није успео да поравна резултат. Други сет окончан је у тај-брејку, а чак три пута је одузео поен приликом сервиса ривал што му је омогућило велику предност и потом једноставнији завршетак.

Овим тријумфом, Синер се реванширао Шелтону за пораз на турниру у Шангају 2023. године такође у осмини финала.

Синер ће у мечу за полуфинале Шангаја играти против Данила Медведева. Једини мастерс турнир у Кини игра се за укупни наградни фонд од 10.298.535 долара.