Теа Ковачевић из Републике Српске освојила најпрестижнији тениски турнир у САД

Једна од најперспективнијих младих спортисткиња Босне и Херцеговине тенисерка Теа Ковачевић (13) из Градишке у Репуплици Српској освојила је најпрестижнији тениски турнир у САД, који је један од најважнијих у свету. Она је завршила такмичења у САД "Little Mo Internacional Florida" у сингу и дублу и данас се враћа кући са два освојена пехара.

То је и један од најважнијих турнира на свету на којем годишње учествује, на регионалном, националном и међународном нивоу, више од 3.000 најбољих младих играча из САД и још 50 земаља.

Осма најбоља тенисерка у категорији до 14 година у свету исти турнир на Флориди освојила је и 2019. године, када је изгубила само четири гема у пет мечева и поставила нове стандарде у јуниорском тенису.

Турнир у Палм Бичу који носи назив "Мала Мо" по првој америчкој тенисерки Мауреен Цонноллy која је 1953. успела да освоји календарски Гренд слем и то са 18. година, окупио је најмлађе и "насјветлије звезде" јуниорског тениса из целог света, а како је Ковачевић рекла за Тањуг ове године се на турнир који се игра од 1968. поред дечака и девојчица из САД пријавило и 700 јуниора из целог света.

"Литле Мо је јединствен по томе што талентованим дечацима и девојчицама са високим перформансама даје прилику да процене способности у односу на играче рођене исте године из САД", рекла је Ковачевић чији су узори Новак Ђоковић и Наоми Осака.

Најдража јој је, како каже, победа из Турске са турнира “Девелопмент теннис Еуропе”, где је успела да победи најбољу тенисерку на свету у категорији до 14 година, а то је Лиа Белибова из Молдавије.

Теа додаје да јој је циљ да следеће године учествује на ВИмблдону у јуниорској конкуренцији, на Оранж боул турниру у Мајамију и освоји титуле на Еди ХЕР турниру такође на Флориди, као и да одбрани обе титуле са “Литтле Мо”.

“Било ми је драго сто сам могла да играм са најталентованијим играчима из целог света и да показем какав се тенис игра у нашој земљи”, каже Теа која тренира и по шест сати дневно, а ове године је одиграла 30 турнира.

Теу, коју тренира отац Марко, ученица је школе Васа Чубриловић и резултате остварује уз подршку коју јој пружају и директор школе Владо Станишљевић и градонацелник опстине Градишка Зоран Адзић.