ВАР после два сата поништио гол Аргентине за изједначење против Марока

Фудбалери Марока савладали су Аргентину 2:1 у Сент Етјену у првом колу групе Б на Олимпијским играма, док су фудбалери Шпаније у Паризу у првом мечу своје групе победили селекцију Узбекистана са 2:1.

Меч Марока и Аргентине обележила је ситуација која се у фудбалу ретко виђа. Аргентинци су дали гол за изједначење у 16. минуту надокнаде, изазваши "ерупцију" међу "гаучосима" на стадиону "Жофроа-Гишар".

Аргентинци су славили, а фудбалери афричке селекције редом падали на терен, док су њихови навијачи, којих је у Сент Етјену било доста, убацивали петарде, па потом утрчавали на терен у знак протеста.

Утакмица је убрзо окончана, испоставиће се тек први пут. Два сата је резултат био 2:2, а онда је главни судија установио да је гол Кристијана Медине постигнут из офсајда и донета је одлука о његовом поништењу.

Играчи су због тога били приморани да се врате на терен, 20 минута се загревају и одиграју још три минута утакмице, после којих није било преомене резултата.

Стрелац за Аргентину био је Ђулијано Симеоне у 68. минуту, док је голове за Мароко постигао Софијан Рахими у 45+2. и 51. минуту.

Судија је одсвирао крај по други пут за једну од најчуднијих победа било које екипа на ОИ, а и другим такмичењима. Аргентинци су напустили терен љути и бесни, док је селектор Хавијер Маскерано био видно нерасположен.

"Ово је највећи циркус који сам видео у свом животу", рекао је Маскерано.

Фудбалери Шпаније победили селекцију Узбекистана 2:1 у првом колу групе Ц.

Голове за Шпанију постигли су Марк Пубиљ у 29. и Серхио Гомез у 62. минуту. Гомез је у 59. минуту промашио пенал.

Стрелац јединог гола за Узбекистан био је Елдор Шомуродов из пенала у 45+3. минуту.