ВАР после два сата поништио гол Аргентине за изједначење против Марока

Фудбалери Марока савладали су Аргентину 2:1 у Сент Етјену у првом колу групе Б на Олимпијским играма, док су фудбалери Шпаније у Паризу у првом мечу своје групе победили селекцију Узбекистана са 2:1.

Меч Марока и Аргентине обележила је ситуација која се у фудбалу ретко виђа. Аргентинци су дали гол за изједначење у 16. минуту надокнаде, изазваши "ерупцију" међу "гаучосима" на стадиону "Жофроа-Гишар".

Аргентинци су славили, а фудбалери афричке селекције редом падали на терен, док су њихови навијачи, којих је у Сент Етјену било доста, убацивали петарде, па потом утрчавали на терен у знак протеста.

Утакмица је убрзо окончана, испоставиће се тек први пут. Два сата је резултат био 2:2, а онда је главни судија установио да је гол Кристијана Медине постигнут из офсајда и донета је одлука о његовом поништењу.

Играчи су због тога били приморани да се врате на терен, 20 минута се загревају и одиграју још три минута утакмице, после којих није било преомене резултата.

Стрелац за Аргентину био је Ђулијано Симеоне у 68. минуту, док је голове за Мароко постигао Софијан Рахими у 45+2. и 51. минуту.

Судија је одсвирао крај по други пут за једну од најчуднијих победа било које екипа на ОИ, а и другим такмичењима. Аргентинци су напустили терен љути и бесни, док је селектор Хавијер Маскерано био видно нерасположен.

"Ово је највећи циркус који сам видео у свом животу", рекао је Маскерано.

Шпанија тешко савладала Узбекистан

Фудбалери Шпаније победили селекцију Узбекистана 2:1 у првом колу групе Ц.

Голове за Шпанију постигли су Марк Пубиљ у 29. и Серхио Гомез у 62. минуту. Гомез је у 59. минуту промашио пенал.

Стрелац јединог гола за Узбекистан био је Елдор Шомуродов из пенала у 45+3. минуту.

Египат ремизирао са Доминиканском Републиком без голова

Утакмица је била изузетно отворена, обе екипе су имале неколико прилика да дођу до гола, али су мреже остале нетакнуте.

Нови Зеланд савладао Гвинеју

Нови Зеланд је савладао Гвинеју са 2:1.

Гвинеја је контролисала и посед лопте, али је имала и двоструко више удараца и ка голу, али и у оквир, али им срећа није била довољно наклоњена.

Голове за победничку екипу постигли су Гарбет у 25. минуту и Веин у 76. У стрелце се за селекцију Гвинеје уписао Диавара у 72. минуту.

Ирак изненадио Украјинце

Највеће изненађење приредили су фудбалери Ирака који су после преокрета савладали Украјину са 2:1.

Екипа Руслана Ротања је имала велики број прилика, претила је из минута у минут, али је Ирак искористио своје шансе, па је заслужено на другом месту у групи иза Марока.

Украјинци су повели голом Рубчјанског у 53. минуту, али је Ирак славио погоцима Хусеина у 57. и Јасима у 75. минуту.

Јапан декласирао Парагвај

Јапанци су са 5:0 декласирали Парагвај који је велики део меча играо са играчем мање.

Мито је први начео мрежу јужноамеричке екипе у 19. минуту, а када је Виера због црвеног картона у 25. морао да напусти терен било је евидентно да то неће бити коначни резултат меча.

Поново је Мито у 63. минуту постигао гол, а већ је Јамамото у 70. минуту повисио на 3:0. Фуђијо је са два поготка у 82. и 87. минуту поставио коначних 5:0.

Француска у другом полувремену сломила отпор Сједињених Држава

Репрезентација Француске је у дербију групе А, у другом полувремену успела да избори победу против САД-а 3:0.

После првих 45 минута игре, иако је била бољи ривал на терену, Француска није могла до гола.

Отпор Америке сломљен је у 61. минуту када је Лаказет савладао Шулта. Већ у 69. Олизе је дуплирао предност селекцији, да би коначних 3:0 поставио Баде у 85. минуту.

Реми Малија и Израела

Репрезентације Малија и Израела ремизирале су 1:1.

После лошег првог полувремена, уследило је мало занимљивије друго. Диало је аутоголом у 57. минуту донео предност Израелу, али је у 63. минуту Думбиа поставио коначних 1:1.