Рвачки меморијал "Љубомир Ивановић Геџа" у суботу у Младеновцу
Најдуговечнији и најзначајнији рвачки турнир у Србији, Меморијал "Љубомир Ивановић Геџа", одржаће се 39. пут у суботу 27. јуна у Младеновцу.
У спортској хали која носи име нашег најистакнутијег рвачког тренера, на струњачама ће се наћи такмичари из осам земаља: Бугарске, Хрватске, Грчке, Мађарске, Црне Горе, Бразила, Босне и Херцеговине и Србије.
"О значају овог турнира у међународним оквирима најбоље сведочи податак да је уврштен у званични календар Светске рвачке федерације. Оно што је наш план јесте да конкуришемо да Меморијал "Љубомир Ивановић Геџа" добије статус турнира из ренкинг серије", рекао је Александар Питулић, потпредседник Рвачког савеза Београда и члан Организационог одбора турнира.
Питулић је додао да дугују велику захвалност за помоћ у организацији турнира Министарству спорта, Граду Београду и Градској Општини Младеновац, који су покровитељи Меморијала.
"Овим турниром на најбољи начин сећамо се лика и дела нашег најистакнутијег тренера и селектора који је преданим радом допринео освајању преко 120 светских, европских и олимпијских медаља.
Промотер турнира је олимпијски шампион Давор Штефанек, а као и сваке године, доделиће се признања за најбољег домаћег и страног рвача, као и најбољем судији", закључио је Питулић.
Рвачка репрезентација Србије налази се у почетној фази припрема за два велика такмичења која јој предстоје, Медитеранске игре у августу и Светско првенство у октобру, па ће овај турнир послужити као добра провера.
"До пре неколико дана тренирали смо у Кањижи, где смо одрадили базичне припреме. Шансу на овом турниру добиће углавном наши млађи репрезентативци, којима ће ови мечеви послужити за стицање драгоценог искуства. После учешћа на овом турниру, следи нам селидба у Кошутњак, где ћемо наставити са припремама, а први наредни такмичарски изазов биће нам учешће на ренкинг турниру у Мађарској од 16. до 19. јула", закључио је тренер рвачке репрезентације Војислав Трајковић.
Коментари