Јовић одличан у победи Мајамија над Шарлотом, Мицић без праве прилике

У првим синоћним мечевима НБА лиге победе су славиле гостујуће екипе. Мајами је надиграо Шарлот са 114:106 уз одличну игру српског интернационалца Николе Јовића, Бостон је уз доста муке победио Детроит 124:118, а Кливленд је декласирао Вашингтон са 135:116.

Шарлот је добро почео меч на свом терену али је Мајами већ у финишу прве четвртине преузео иницијативу и вођство које је потом готово рутински одржавао до коначне победе која им је прва у новој сезони.

Победнички тим је предводио Џими Батлер са 26 поена, а одличну подршку је имао од Тајлер Хироа који је додао 22 поена, а десет је постигао наш Никола Јовић уз четири скока и шест асистенција.

Меч је био и својеврсни дуел српских интернационалаца јер је на другој страни у тиму Шарлота био Василије Мицић. Одиграо је српски ас само девет минута и за то време није успео да се упише у стрелце.

Најефикаснији у пораженом тиму био је Ламело Бол са 27 поена, а Мајлс Бриџис је додао 16 поена.

И у Деториту су Бостон селтикси славили на гостовању са 124:118 иако су их Пистонси прописно намучили.

Гости су добили први део али су домаћини постепено смањили предност и увели меч у неизвесну завршницу.

На крају је Џејсон Тејтум донео победу Бостону и меч завршио са 37 поена, док је Џејлен Браун убацио 24, а много им је помогао Хорфорд са 17 од којих је имао чак пет тројки.

У тиму Пистонса најефикаснији био је Џејден Ајви са 26 поена али им то није било много од помоћи.