Панатинаикос поражен у Паризу, Реал у Виторији

Кошаркаши Париза победили су Панатинаикос резултатом 84:80 у утакмици трећег кола Евролиге. Басконија је у Виторији била боља од Реал Мадрида 76:72, Играчи Жалгириса су савладали Виртус на гостовању резултатом 71:68.

Басконија је Реал Мадриду нанела четврти пораз у шест мечева одиграних од старта сезоне.

После неизвесног првог дела, у којем су и једни и други имали велики број промашаја Реал Мадрид је водио са 18:16. Екипа Пабла Ласа успела је да преокрене у другом делу и после неефикасне две четвртине поведе са 36:35 на полувремену.

Трећи период донео је још лошији квалитет кошарке. Велики број промашаја и мали број упућених шутева ка кошу више су одговарали Реалу који је пред последњу четвртину ушао са предношћу 52:48.

Последња четвртина донела је боље проценте шута домаћину, а уз шест слободних бацања успели су да направе нови преокрет и дођу до победе.

У тиму Басконије најбољи је био Хауард са 15 поена, Монеке је убацио 14, док су по осам постигли Диоп, Форест и Седекерскис.

Џанан Муса био је најефикаснији на мечу са 19 поена, Таварес је додао 14 уз 15 скокова, Хезоња 13, а Дек 11.

Париз против првака уписао прву победу у Евролиги

Кошаркаши Париза су прву победу у Евролиги остварили против првака Европе Панатинаикоса пошто су вечерас као домаћини савладали грчки клуб резултатом 84:80 у мечу трећег кола Евролиге.

Нови тим у Евролиги је негде средином прве деонице прешао у вођство и та предност је само расла до самог краја.

У једном моменту је било чак и 15 поена предности, то је било средином друге деонице. Успевао је Панатинаикос да се врати, чак су пришли и на три поена заостатка на старту треће деонице, али је Париз одбио те нападе.

Надир Хифи је са 20 поена предводио Париз до историјске победе, 16 је додао Ти Џеј Шортс, а Колин Малколм 14.

Матијас Лесор је доминирао у редовима Панатинаикоса са 19 поена и 11 скокова, Кендрик Нан је дао 16, а Лоренцо Браун 14 поена.

Париз сад има скор 1-2, а Панатинаикос 2-1.

Жалгирис нанео трећи пораз Виртусу

Кошаркаши Жалгириса су савладали Виртус на гостовању резултатом 71:68, захваљујући одлучујућим поенима Алена Смаилагића.

Изабраници Андрее Тринкијерија су уписали другу победу ове сезоне у трећем колу, док је Виртус остао на очајних 0/3.

Ова утакмица требало је можда и лакше да се реши, с обзиром да су гости из Каунаса имали +14 на полувремену, али је одлука на крају пала у последњим минутима.

Двоцифрени код победника били су Довидас Гедраитис са 15, Франсиско са 11 и Улановас са десет поена.

У пораженом саставу истакао се Вил Клајбурн са 16 поена и седам скокова, док је дабл-дабл имао Токо Шенгелија са 11 поена и 11 ухваћених лопти.