Париз испустио победу у Милану, Петрушев славио у сусрету са Смаилагићем

У последња три дуела другог кола Евролиге, победе су уписали Олимпијакос, Барселона и Армани.

Кошаркаши Париза је на осам минута до краја имала предност од осам поена разлике и успела је да остане без историјске прве победе у Евролиги у историји клуба. Армани, односно Олимпија Милано, је тријумфовао са 79:74.

Домаћини су имали рану предност све до средине друге деонице, кад Парижани чине серију од 11 поена, од чега три узастопне тројке за вођство 37:33. Тај интервал је омогућио гостима да преузму моментум и одржавају га надаље све до саме завршнице.

У последњих пет и по минута, Олимија Милано чини невероватну серију 16:3 за спасавање од другог пораза у сезони.

Шејвон Шилдс је предводио обе екипе на листи стрелаца са 21 поеном, уз шест скокова и пет асистенција. Никола Миротић је убацио 15, а Зек Ледеј 13 поена.

Ти Џеј Шортс је завршио као најефикаснији код Париза са 14 поена уз осам асистенција.

Олимпија са скором 1-1 у наредном колу гостује код Олимпијакоса, док ће Париз имати ту лепу прилику да угости првака Панатинаикос. То такође значи да ће се новајлија начекати до прве победе, осим уколико не приреде ретко виђену сензацију.

Олимпијакос сигуран пред својим навијачима

Олимпијакос је оправдао улогу фаворита против Жалгириса у Пиреју победом 74:68. Први меч Евролиге пред својим навијачима нису намеравали да учине неизвесним, а камоли да упишу нови пораз.

Ношени "дванаестим играчем" са трибина су већ прву деоницу окончали са 21:6, штп је било ненадокнадиво за екипу Андрее Тринкијерија.

Саша Везенков је уписао дабл-дабл од 17 поена и 11 скокова. Еван Фурније је убацио 15 поена на свом евролигашком дебију пред домаћим навијачима. Филип Петрушев је забележио осам поена и три скока за 11 минута на паркету.

Деивидас Сервидис је са 17 поена био први стрелац Жалгириса на утакмици. Силвиан Франциско га је пратиоса 13 поена. Ален Смаилагић је стао на седам поена, два скока и једној асистенцији за 11 минута на паркету.

Жалгирис у следећем колу гостује код Виртуса у Болоњи.

Барселонин "експрес воз" у последњој деоници

Најсигурније издање ове вечери имала је Барселона против Албе, славивши са 88:73. Мада, и Каталонци су допустили себи неколико минута великог пада у игри. Немачки клуб је серијом од 10 поена крајем треће деонице успео да дође до минималне предности (54:53), која се одржала колико до наредног поседа Барселоне.

Тим Ђоана Пењароје је избрисао ривалу сваку идеју од преокрету у последњој деоници, окончавши меч убедљивом разликом.

Дарио Бризуела са 18 и Кевин Пантер са 14 поена су предводили Барселону. Јан Весели је стао на 10 поена.

Мартин Хермансон је био најефикснији код Албе са 13 поена.

Наредни ривал Албе је Асвел, а Барселоне је Монако.