Спартаку мало фалило за победу, Тејлор донео славље Дубaију

Кошаркаши Дубаија победили су Спартак из Суботице 80:79 у мечу петог кола АБА лиге. Победнички кош постигао је Ајзеа Тејлор на две секунде до краја.

Спартаку се није дало да буде нови тим из Србије са тријумфом у на Блиском истоку, као што је то претходно учинила Мега.

Дубаи је одличном другом деоницом 28:16 стекао предност од 51:41 на полувремену. Испотавило се да је то била и максимална дистанца по оба тима на овом дуелу.

Суботичани су постепено топили предност ривала и тројком Кајами-Кина на пет минута до краја су стекли предност 68:67. Наставио се добар моментум гостију до 76:71 на два минута и 34 секунде до краја. Низ од шест поена, где је Абас дао четири, а Бертанс два, вратио је Дубаи у резултатски плус. Наставила се неизвесна завршница, где је јунак Дуабија постао Ајзеа Тејлор кошем на две секунде до краја.

Давис Бертанс је био најефикаснији играч утакмице са 17 поена, а меч-винер Тејлор га је пратио са 15 поена. Џакори Вилијамс је убацио 14, а Данило Анђушић 11 поена.

Каза Кајами-Кин је носио Спартак са 16 поена. Расир Болтон је стао на два поена мање.

Дубаи је уписао четврти тријумф у првих пет утакмица. Спартак је на скору 2-3.

Наредни ривал новајлије у АБА лиги је Цибона у Загребу, док у Суботицу долази Морнар.