Звезда поразом од Зенита завршила учешће на ВТБ Суперкупу

Кошаркаши Црвене звезде освојили су четврто место на ВТБ Суперкупу у Москви пошто су поражени од Зенита резултатом 70:83.

Звезда је била одлична у првом полувремену, после 20 минута је водила 39:33, али је нагло пала у трећој деоници коју је Зенит добио резултатом 23:13.

Четири и по минута пре краја Зенит је водио 73:60 и тад је било јасно да ће клубу из Санкт Петербурга припасти треће место на турниру.

У одсуству Милоша Теодосића, Немање Недовића, Џоела Боломбоја и Рокаса Гедраитиса, који нису играли на целом турниру, Звезду је данас кошгетерски предводио Коди Милер-Мекинтајер са 20 поена (5/10 двојке, 2/3 тројке), а Ајзеја Кенан је дао 10 (0/3 двојке, 2/6 тројке). По осам поена дали су капитен Лука Митровић и Мајк Даум.

У победничкој екипи Двејн Бејкон је дао 19 поена, Александер Шербенев 16, а Алекс Појтрес 14.

Звезда следеће недеље, 22. септембра, званично почиње нову сезону гостовањем Дубаију у првом колу АБА лиге.