Кошаркаши Спартака у Лиги шампиона

Кошаркаши Спартака из Суботице играће наредне сезоне у Фиба Лиги шампиона, потврђено је на званичном сајту такмичења.

Суботичани су право на учешће изборили након што су прошле сезоне освојили титулу шампиона Србије.

Како је саопштено, за учешће у новом издању Фиба Лиге шампиона пријављен је 61 клуб, док ће у групној фази наступити 32 екипе.

Директан пласман у групну фазу обезбедило је 30 клубова, међу којима је и Спартак, док ће се преостала два места попунити кроз квалификације у којима ће учествовати 24 тима.

Поред Спартака, место у групној фази обезбедили су Ритас, Хувентуд, Мурсија, Билбао, Уникаха, Алба, Бамберг, Бон, Јувентус Утена, Нантер, Шоле, Стразбур, АЕК Атина, Перистери, Трабзон, Галатасарај, Нимбурк, Пардубице, Цибона, Легија, Ређана, Варезе, Игокеа, Бнеи Херцлија, Хапоел Холон, Сабах, Сомбатхељ, Антверпен и Порто.

Квалификациони турнир за попуну последња два места биће одигран од 14. до 20. септембра, док је почетак нове сезоне Фиба Лиге шампиона заказан за 6. октобар.

Жреб за квалификације и групну фазу такмичења биће одржан 8. јула.

четвртак, 25. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом