Брејк Бостона у Мајамију, добар меч Николе Јовића

Кошаркаши Бостон селтикса победили су у гостима екипу Мајами хита 104:84, па сада воде у серији 2:1.

Мајамију недостаје Џими Батлер.

Бостон је победу осигурао већ после две четвртине. У првој деоници су Мајамију на домаћем паркету дозволили свега 12 поена, док су у другој шутирали 15 од 23 из игре убацивши 42 поена, па је резултат на полувремену био 63:39.

У наставку сусрета рутински су одржавали стечену предност.

Најефикаснији у победничком тиму били су Џејлен Браун и Џејсон Тејтум са по 22 поена. Порзингис је додао 18, а Вајт 16.

Никола Јовић почео је у стартној петорци и поставио поентерски рекорд у плеј-офу. За 33 минута на паркету убацио је 15 поена уз осам скокова.

Најефикаснији у домаћој екипи био је Адебајо са 20 поена уз девет скокова. Тајлер Хиро је убацио 15 поена уз лоше проценте шута, док је Хакез био двоцифрен са 12.