Палмер "замрзао" Њукасл, киксеви Јунајтеда и Тотенхема

Фудбалери Челсија победили су Њукасл резултатом 2:1 у мечу деветог кола Премијер лиге. Победе су забележили и Кристал палас и Вест Хем, који су изненадили Тотенхем и Манчестер јунајтед.

На "Стамфорд бриџу" виђена је изузетно динамична утакмица, на којој је врло лако могло да буде и више погодака.

Домаћи су боље почели и повели већ у четвртом минуту, али је погодак Кола Палмера поништен због офсајда.

Након тога је Њукасл преузео иницијативу, а за неколико пропуштених прилика "свраке" су кажњене у 17. минуту, када је Николас Џексон постигао свој шести гол у сезони. Палмер је претходно маестралним додавањем упослио Педра Нета, који је побегао чувару и упослио сенегалског нападача.

Висок интензитет обележио је и наставак првог дела, а обе екипе су имале неколико солидних прилика да дођу до поготка. На једној страни је претио Мигел Алмирон, а на другој Нето.

До гола су ипак први стигли гости. Дуг напад Њукасла у 32. минуту који је умало окончан на средини терена, претворен је у погодак после добре комбинације по левом боку, асистенције Луиса Хола и сналажљивости Александера Исака.

Већих прилика до паузе није било, али је већ у другом минуту наставка Челси поново имао предност. Гости су изгубили лопту на сопственој половини, покупио ју је Палмер и после неодлучне реакције Фабијана Шера погодио ближи угао гола који је бранио Ник Поуп.

Само три минута касније, Нето је главом погодио стативу и пропустио прилику да својој екипи олакша завршницу дуела.

Њукасл је имао две изгледне прилике да изједначи преко Исака, али је шведски нападач остао на једном постигнутом поготку.

Имао је резервиста Михајло Мудрик прилику у 82. минуту да реши питање победника, али је шутирао право у Поупа са око седам метара. Челсију је и поништен пенал након гледања снимка, али Њукасл није успео да казни промашаје ривала и забележио је нови пораз.

Први тријумф Паласа, нови кикс Јунајтеда

Кристал палас је против Тотенхема дошао до прве победе у сезони, а гостима је за то био довољан само један погодак.

Стрелац је био Жан Филип Матета у 31. мунуту сусрета.

У последњој утакмици која је почела у истом термину, Вест Хем је изненадио Манчестер јунајтед и славио на домаћем терену резултатом 2:1.

"Чекићари" су повели преко Крисенсија Самервила у 74. минуту, али је Каземиро изједначио седам минута касније.

Међутим, Џерод Бовен је био прецизан из пенала у другом минуту надокнаде, доневши свом тиму 11. бод, колико има и Јунајтед.