Газанига одбранио три пенала, Ђирона у финишу стигла до победе против Билбаоа

Фудбалери Ђироне победили су на свом терену екипу Атлетик Билбаоа резултатом 2:1 у мечу деветог кола шпанске Ла Лиге.

Дуел Ђироне и Алтетик Билбаоа обележио је голман домаћих, Пауло Газанига, који је одбранио чак три пенала.

Газанига је први пенал одбранио у 28. минуту, зауставио је ударац Алекса Беренгера. Ђирона је повела у 39. минуту голом Јасера Асприље. Атлетик је изједначио два минута касније поготком Оихана Сансета.

У 58. минуту досуђен је нови пенал за Билбао. Голман Ђироне зауставио је ударац Ињакија Вилијамса, али је судија тражио да се поново изведе пенал. Одговорност је овог пута преузео Андер Ерера, али је Газанига зауставио и његов ударац.

Ђирона је до победе стигла у 90+9. минуту поготком Кристијана Стуанија из пенала.

Атлетик Билбао је меч завршио са фудбалером мање, пошто је у осмом минуту надокнаде времена искључен Ајтор Паредес.

Алтетик Билбао се тренутно налази на шестом месту на табели шпанског првенства са 14 бодова, док је Ђирона на 11. позицији са 12.

У следећем колу, Ђирона ће играти против Реал Сосиједа, док ће се Алтетик Билбао састати са Еспањолом.