Два гола Ковачића за преокрет Ситија, Сака предводио Арсенал до победе над Саутемптоном

Фудбалери Манчестер ситија победили су после преокрета екипу Фулама са 3:2 у утакмици 7. кола енглеске Премијер лиге. Арсенал је такође после преокрета са 3:1 надиграо екипу Саутемптона.

Манчестер сити је доминирао на утакмици са Фуламом, али није лако дошао до победе. Грађани су победом успели да сачувају другу позицију на табели и сада имају бод заостатка за Ливерпулом.

Фулам је повео поготком Переире у 26. минуту, али славље гостујућих навијача није дуго трајало јер је Ковачић поравнао већ у 32.

Само два минута по почетку другог полувремена Матео Ковачић је на асистенцију Бернарда Силве успео да потпуно преокрене.

У наставку меча Сити је наставио константно да прети голу Лена, а Немац је поново лопту из своје мреже вадио у 82. минуту.

Доку је ушао са лоптом у шеснаестерац, шутирао је, а голман Фулама није могао да одбрани.

У финишу меча, Муниз је код беле тачке лепо примио лопту Нелсона, окренуо се и пуном шутирао, а лопта је закачила Стоунса, променила путању и завршила у мрежи Едерсона.

Сака са две асистенције и голом погурао Арсенал до преокрета против Саутемптона

Тобџије су доминирале у игри од првог минута, али је Саутемптон успео да се одбрани у првом полувремену.

Гости су успели први да дођу до гола.

Арчер је у 55. минуту на асистенцију Фернандеса затресао мрежу коју чува Раја.

Славље гостију трајало је свега три минута јер је Хаверц у 58. на асистенциу Букаја Саке поравнао на 1:1.

Потпуни преокрет у 68. минуту поново после асистенције Букаја Саке доноси Габријел Мартинели.

Сака се и сам уписао у стрелце у 88. минуту када је поставио и коначних 3:1.

Осам голова на "Комјунитију"

Фудбалери Брентфорда победили су на домаћем терену екипу Вулвса са 5:3.

Чак шест погодака постигнуто је у првих пет минута.

Колинс је већ у другом минуту донео предност домаћој екипи, али је само два минута касније Куња поравнао на 1:1.

Мбеумо са беле тачке поново ставља Брентфорд у вођство у 20. минуту, али Ларсен већ у 26. доноси ново изједначење.

Норгард у 28. и Пинок у судијској надокнади првог дела доносе домаћину великих 4:2 на полувремену.

Мреже су мировале током скоро читавог другог дела, а онд аје Карваљо у 90. минуту повисио вођство Брентфорда на 5:2.

Коначних 5:3 поставио је Аит-Нури у трећем минуту надокнаде.