Фјорентина преокренула и савладала Лацио, Болоња уписала прву победу у сезони

Фудбалери Фјорентине победили су на домаћем терену екипу Лација са 2:1 у утакмици петог кола италијанске Серије А. Болоња је у Монци стигла до прве победе у сезони пошто је од домаћина била боља са 2:1.

Изједначен дуел у Фиренци после перфектног извођења једанаестераца припао је "Виоли".

Екипе су играле отворену утакмицу, имале идентичан посед лопте и број шутева ка голу ривала.

Лацио је повео у 41. минуту када је Гила на асистенцију Тавареса донео предност гостујућој екипи која је и била за нијансу боља у првом делу игре.

Друго полувреме донело је отворенију игру Фјорентине која је изнедрила два пенала - у 49. и 90. минуту игре.

Са беле тачке је оба пута био сигуран Гудмундсон.

Болоња уписала прву победу у сезони

Болоња је савладала Монцу у гостима резултатом 2:1.

Повели су "бјанко-роси" поготком Урбанског у 24. минуту, али је Милан Ђурић постигао гол у 43. па се на полувреме отишло са нерешеним резултатом.

Прву победу Болоњи у сезони донео је Сантјаго Кастро голом у 80. минуту на асистенцију Рема Фројлера.