Самарџић са клупе гледао преокрет Аталанте, Тoрино раме уз раме са Јувентусом

Фудбалери Аталанте су у Бергаму после преокрета надиграли екипу Фјорентине са 3:2 у утакмици четвртог кола Серије А. У истом термину Торино и Лече су одиграли без голова.

Изузетно динамично прво полувреме у Бергаму донело је пет голова и велики преокрет за тријумф домаћина.

Гости из Фиренце су дошли до предности голом Лукаса Мартинеза Кварте у 15. минуту. На 1:1 је поставио Матео Ретеги у 20. минуту. Уследио је нови одговор "Виоле", пошто је Мојзе Кин у 32. минуту поставио на 2:1.

Завршни минути првог полувремена донели су праву рапсодију у игри Аталанте. Шарл де Кетелар је у 45. минуту поставио на 2:2, а само минут касније је Адемола Локман донео предност Аталанти 3:2.

У другом полувремену није било голова, тако да није било ни промене резултата.

Аталанта се опоравила после два пораза и сада је на шест бодова. Фјорентина је уписала пораз после три нанизана ремија.

Српски репрезентативац Лазар Самарџић није улазио у игру за Аталанту.

Аталанти следи дуел Лиге шампиона са Арсеналом код куће, док се Фјорентина спрема за дочек Лација наредног викенда.

"Нула" у Торину вредна врха табеле

После четири кола, бар привремено, на врху Серије А су два тима из Торина. "Бикови" су одиграли без голова на свом терену против Лечеа, узевши осми бод, колико има и Јувентус.

Вања Милинковић-Савић је уписао шест одбрана за Торино, а Иван Илић је стартовао меч и провео 74. минута на терену.

Следећи ривал Торина у Серији је Верона у гостима. Лече у петом колу дочекује Парму.