Јунајтед се мучио, па дошао до три бода против Саутемптона

Фудбалери Манчестер јунајтеда савладали су Саутемптон резултатом 3:0 у првом сусрету четвртог кола Премијер лиге.

"Црвени ђаволи" су на гостовању дошли до друге победе у сезони и прекинули низ од два првенствена пораза.

Саутемптон је међутим био екипа која је боље ушла у дуел и више претила, што је кулминирало пеналом у 33. минуту. Камерон Арчер је преузео одгворност, али је Андре Онана успео да одбрани његов ударац.

Казна је уследила након само два минута, када је Бруно Фернандеш одлично центрирао, а лошу реакцију одбране домаћих искористио Матијас де Лихт.

После шест минута било је 2:0, а у стрелце се уписао Маркус Рашфорд коме је асиситирао Амад Дијало.

У другом полувремену Јунајтед је у потпуности контролисао дешавања на терену, а Саутемптон је једино успео да остане са играчем мање, пошто је Џек Стивенс у 79. минуту добио црвени картон.

Коначан резултат поставио је Алехандро Гарначо у шестом минуту надокнаде.

У наредном колу Јунајтед ће гостовати код Кристал паласа, док ће Саутемптон дочекати Ипсвич.