Интер преживео у Манчестеру, победе Селтика, Борусије и ПСЖ-а

Фудбалери Манчестер ситија и Интера ремизирали су без голова у мечу прве фазе Лиге шампиона. Победе су забележили Селтик, ПСЖ и Борусија из Дортмунда.

Интер је током читавог меча одлично парирао шампиону Енглеске, као што је то био случај и пре две године у финалу Лиге шампиона.

Успевали су гости у великом броју наврата да се ослободе притиска "грађана" и кроз пас дођу до прилика којих није било мало. Дармијан је пропустио најбољу у 29. минуту, а како се полувреме ближило крају Сити је постајао све опаснији.

Де Брујне је био посебно расположен и активан испред и унутар противничког казненог простора, али је и Сити остао без поготка у првих 45 минута, иако су били веома близу у неколико наврата.

У наставку су обе екипе наставиле да играју у високом ритму, што је поново донело неколико добрих покушаја, али су голови изостајали. Сити је поново заиграо боље како се ближио крај, а најбољу прилику за промену резултат пропустио је Фоден који је у 69. минуту из изгледне позиције шутирао право у Зомера.

До краја су "грађани" доминирали, али се Интер добро бранио и на крају успео да дође до вредног бода против једног од највећих фаворита за освајање Лиге шампиона.

Селтик рутински, Дортмунд и ПСЖ до победа у завшници

На осталим мечевима, најзанимљивије је било у Глазгову, где је Селтик са 5:1 убедљиво савладао Слован из Братиславе.

Домаћи су повели преко Скејлса у 17. минуту, да би Фурухаши у 47. удвостручио вођство Селтика. Енгелс је у 56. повисио на 3:0 са пенала, али је Вимер пет минута касније смањио заостатак своје екипе.

Гол за 4:1 постигао је Маеда у 70. минуту, а коначан резултат поставио је Ајда у 85. минуту

Дортмунд је у гостима био бољи од Клуб Брижа са 3:0, а први гол на мечу био је дело Бино Гитенса у 76. минуту. Исти играч је десет минута касније отклонио сумње о победнику, а тачку на меч је ставио Жираси у петом минуту надоканде.

ПСЖ је тек након 24 ударца и константног притиска у 91. минуту стигао до победе против Ђироне поготком Мендеша.