Фенербахче забележио први тријумф у Лиги Европе

Фудбалери Фенербахчеа савладали су на свом терену екипу Ројал Униона резултатом 2:1 у оквиру првог кола лигашке фазе Лиге Европе.

Фенербахче је до самог краја утакмице има два гола предности, а потом су играчи белгијског тима успели да упишу један погодак на мечу.

Осаји-Самјуел, фудбалер Фенербахчеа је у размаку од три минута добио два жута картона и притом је у 90+1 минуту обезбедио ривалској екипи пенал. Хрватски интернационалац Фрањо Ивановић из Ројал Униона није искористио једанаестерац, голман турске екипе Доминик Ливаковић је успео да одбрани сународников ударац.

Међутим, Ројал Унион није престајао с нападима, после одбитка у 90+4 минуту лопта је дошла до Роса Сајса који ју је спровео иза леђа хрватског голмана. Ипак, белгијски тим није успео да изједначи до краја меча.

Прецизни за Фенербахче били су Чаглар Сојунџу у 26, а 2:0 истанбулском тиму донео је противнички играч Кристијан Бургес аутоголом у 88. минуту утакмице.

Српски фудбалер Душан Тадић за Фенербахче је играо од 65. минута када је заменио Ирфана Џана Кахвечија.

На утакмици је виђен и црвени картон за Ројал Унион, Кевин Мекалистер је кажњен директним искључењем у 74. минуту због старта над Ен Несиријем који је био у продору.

Фенербахче ће у наредној рунди играти против Твентеа, а Ројал Унион ће се састати са Боде Глимтом.

У другом мечу дана који је игран у ранијем термину, Ренџерс је као гост победио Малме резултатом 2:0. Недим Бајрами је већ у 1. минуту дао гол после додавања Сирила Десерса. Резервиста Ренџерса Рос Мекосланд потврдио је победу голом у 76. минуту.

Ренџерс ће играти против Лиона у другом колу, а Малме против Карабага.