Реми Јунајтеда и Твентеа, Галатасарај убедљив против ПАОК-а

Фудбалери Манчестер јунајтеда и Твентеа ремизирали су 1:1 у првом колу Лиге Европе. Галатасарај је на домаћем терену био убедљив против ПАОК-а са 3:1.

"Црвени ђаволи" на "Олд Трафорду" нису успели да оправдају улогу фаворита и савладају бар на папиру знатно слабију екипу Твентеа.

Холандски представник одиграо је дисциплиновано и пожртвовано, а то је награђено и ремијем.

Ериксен је повео у 35. минуту поготком Ериксена, а са тим резултатом се отишло и на одмор.

Изједначио је Сем Ламерс у 68. када је поставио и коначни резултат на мечу.

Галатасарај је у Истанбулу убедљиво савладао екипу Паока

Домаћин је у првом полувремену контролисао посед лопте и имао знатно већи број шутева ка голу ривала, али није успео да савлада Котарског.

Идентично је било и у другом делу, али је турски тим брзо дошао до предности. Играо се 48. минут када је Баба лопту убацио у сопствену мрежу.

Двадесетак минута касније Константелијас је успео да поравна, али је од тог тренутка Галатасарај прешао у потпуну офанзиву.

До нове предности су дошли већ у 76. минуту голом Акгуна, а коначних 3:1 постигао је Мауро Икарди у петом минуту судијске надокнаде на асистенцију Демирбаја.