Каљари, Сасуоло и Емполи у осмини финала Купа Италије

Фудбалери Каљарија пласирали су се у осмину финала Купа Италије, пошто су вечерас у трећем колу победили екипу Кремонезеа резултатом 1:0. Сасуоло је са 2:0 био бољи од Лечеа. Емполи је са 2:1 надиграо екипу Торина.

Стрелац јединог гола на мечу Каљарија и Кремонезеа био је Ђанлука Лападула у 60. минуту. Каљари ће у осмини финала играти против Јувентуса.

Фудбалери Емполија надиграли су Торино са 2:1 а у осмини финала их очекује дуел са Фјорентином.

Емполи је повео преко Енконга у 30. минуту сусрерта. При овом резултату отишло се на одмор. Адамс је изједначио у 70. минуту.

Коначан резултат и пласман у одмину финала Емполију донео Хас у 90.

Раније данас, фудбалери Сасуола победили су Леће резултатом 2:0, голове су постигли Тарик Мухаремовић у 13. и Лука Д'Андреа у 79. минуту.

Сасуоло ће се у осмини финала састати са Миланом.