Бирманчевић одвео Спарту у плеј-оф Лиге шампиона, Живковић прецизан за ПАОК у поразу од Малмеа

Фудбалер прашке Спарте Вељко Бирманчевић постигао је два гола и уписао једну асистеницију у победи чешког тима против ФЦСБ из Румуније са 3:2 у трећем колу квалификација за Лигу шампиона. Андрија Живковић био је постигао је погодак у поразу ПАОК-а од Малмеа резултатом 4:3 након продужетака.

Фудбалери Спарте из Прага пласирали су се у плеј-оф Лиге шампиона победом над ФЦСБ, укупним резултатом 4:3. Први меч одигран у Чешкој окончан је ремијем 1:1.

Бирманчевић је са два гола и асистенцијом одвео свој тим у наредну рудну такмичења. Прво је постигао погодак у 13. после корнера, а потом и из пенала у 28. минуту игре. Српски репрезентативац је у 37. минуту асистирао Лукасу Хасалину који је повисио резултат на 3:0.

ФЦСБ је у наставку меча смањио резултат головима Даријуса Оларуа и Малкома Еђуома.

Живковић стрелац, Малме у плеј-офу

Фудбалери Малмеа пласирали су се у плеј-оф за пласман у Лигу шампиона, пошто су у Солуну после продужетака победили ПАОК резултатом 4:3 у реванш дуелу трећег кола квалификација за најквалитетније европско клупско такмичење.

Меч је у регуларном делу завршен без победника, 3:3, а онда су одиграни продужеци пошто је први дуел између Малмеа и ПАОК-а завршен 2:2.

Два гола за Малме у Солуну постигао је Себастијан Нанаси у 10. и 45. минуту, а по једном у листу стрелаца уписали су се Нилс Зетерстром у 90+6 и Андерс Кристијансен у 99. минуту. Стрелци за ПАОК били су Таисон у 21, Константинос Кулиеракис у 44. и српски репрезентативац Андрија Живковић у 45+3 минуту.

Живковић је био стартер у грчком тиму, а замењен је у 72. минуту.

Малме ће у плеј-офу за пласман у Лигу шампиона играти против Спарте.

Фудбалери ПАОК-а ће такмичење наставити у плеј-офу за пласман у Лигу Европе, а ривал грчком клубу биће бољи из меча између Цеља и Шамрока.

Резултати трећег кола квалификација за Лигу шампиона:

Апоел - Слован 0:0 (први меч 0:2)
Боде Глимт - Јагјелоња 4:1 (први меч 1:0)
Фенербахче - Лил 1:1 (први меч 1:2)
Твенте - Салцбург 3:3 (први меч 1:2)
Паок - Малме 3:4 (први меч 2:2)
Ференцварош - Митјиланд 1:1 (први меч 0:2)
Лудогорец - Карабаг 2:7 (први меч 2:1)
ФЦСБ - Спарта 2:3 (први меч 1:1)
Ројал Унион - Славија 0:1 (први меч 1:3)
Ренџерс - Динамо Кијев 0:2 (први меч 1:1)