Барселона надиграла Манчестер сити на пенале у пријатељском мечу

Фудбалери Барселоне победили су Манчестер сити у пријатељском мечу одиграном у Орланду у пенал серији после нерешених 2:2 током 90 минута игре. Заваљујући одличним одбранама голмана Барселоне Андера Астралаге и добром извођењу једанаестераца однели су победу са 6:3.

Актуелни шампион Премијер лиге Манчестер Сити у Орланду је играо против Барселоне и наставио негативну серију на припремама, после пораз од Селтика и Милана.

У врло равноправној игри подмлађених тимова Барса је повела у 24. минуту голом 22-годишњег Пау Виктора, а изједначење Грађанима је донео 19-годишњи Нико О’Рајли у 39. минуту.

У самом финишу првог полувремена, у другом минуту надокнаде, Барса долази до новог вођства, а стрелац је 21-годишњи Пабло Торе.

У другом полувремену виђен је само један гол у 60. минуту чији је стрелац био Џек Грилиш за коначних 2:2, па је одлука о победнику донета после бољег извођења једанаеастераца.

Стрелци за Барселону у пенал серији били су Роберт Левандовски, Тони Фернандез, Ноа Дарвич и Алехандро Балде. Једини гол за Манчестер сити са 11 метара постигао је Амар Ахмед Фатах, док је голман Барселоне Андер Астралага зауставио ударце Калвина Филипса и Џејкоба Рајта.

Последњу контролну утакмицу на припремама Сити ће играти против Челсија у суботу, а Барса нешто касније, у ноћи суботе на недељу игра такође у САД против Реал Мадрида.