Пет голова и победа Железничара против Радничког на отварању сезоне у Суперлиги

Железничар је у Лесковцу у првом колу Суперлиге Србије савладао екипу Радничког из Крагујевца са 3:2

Железничар је у Дубочици, где је Раднички из Крагујевца домаћин до даљњег, водио 2:0 после само 15 минута.

Први гол је дао Бранислав Кнежевић у 3, а предност је дуплирао Дарио Гргић у 15. минуту. Аутоголом Николе Јовановића у 29. Раднички је смањио на 1:2, али се на полувреме отишло са плус два за госте после гола Лазара Романића у 45+3. минуту.

Нигеријац Франсис Езех је био асистент код другог и трећег кола Панчеваца. Другим аутоголом играча Железничара на мечу, Раднички је смањио на 2:3, кад је Матија Митровић скренуо лопту у своју мрежу.

До краја меча није било голова, па је Железничар, који се претходне сезоне спасио испадања у баражу, направио велико изненађење и савладао Раднички који је био пет и изборио историјски пласман у Европу.

У наредном колу Железничар ће дочекати Напредак, док ће Раднички у госте ИМТ-у, али ће претходно у четвртак дочекати барски Морнар у првом мечу другог кола квалификација за Лигу конференција.