Бањалучки Борац у другом колу квалификација за Лигу шампиона, наредни ривал Паок

Фудбалери Борца из Бањалуке пласирали су се у друго коло квалификација за Лигу шампиона. У Албанији су након пенала савладали Егнатију 4:1.

Регуларни део утакмице припао је фудбалерима Егнатије резултатом 2:1, али је меч отишао у продужетке због победе Борца у првој утакмици са 1:0. Након 120 минута игре у Елбасану и ремија у укупном резултату, пенали су одлучили победника.

Борац ће у наредном колу играти против грчког Паока. Први сусрет је на програму 24. јула у Солуну, а реванш седам дана касније у Бањалуци.

Стрелци за Егнатију били су Мелих Ибрахимоглу у 17. минуту и Лороугнон Доукоуо у 82. минуту. Прецизан за Борац био је Јово Лукић у 30. минуту утакмице.

У пенал серији за екипу Борца редом су постизали голове: Себастијан Ерера, Никола Пејовић, Есмир Хасукић и Давид Чавић. За домаћи тим Ален Шери је добио жути картон због неспортског понашања приликом извођења првог пенала, Албано Алекси је промашио, а Ибрахимоглу је погодио. Реги Лушкја је промашио последњи пенал за Егнатију.

На почетку меча са трибина стадиона у Елбасану који прима 12.000 људи чули су се повици "УЧК", "Адем Јашари", али и организовано скандирање "Убиј Србина". Стручни штаб Борца је у 13. минуту повукао накратко играче са терена.

Победом над Егнатијом, Борац је изборио још најмање шест европских утакмица, то значи да би евентуалним поразима у квалификацијама за Лигу шампиона и потом у Лиги Европе доспео до плеј-офа за Лигу конференција.