Фудбалери Зенита освојили Суперкуп Русије, Страхиња Ераковић уписао асистенцију

Фудбалери Зенита освојили су Суперкуп Русије, пошто су у Волгограду победили Краснодар резултатом 4:2. Допринос победи свог тима одличном игром дао је и српски интернационалац Страхиња Ераковић.

Зенит је повео голом Родрига у 13. минуту. Предност је дуплирао Вендел у 33. минуту на асистенцију српског фудбалера Страхиње Ераковића.

До краја првог полувремена Зенит је водио 3:0 голом Максима Глушенкова у 42. минуту.

Никита Кривцов је у 65. минуту смањио на 3:1. Глушенков је у 68. постигао свој други гол, три минута касније Федор Смолов је поставио коначан резултат 4:2.

Тим из Санкт Петербурга је вечарашњом победом дошао до 10. пехара Суперкупа Русије.

Зенит је прошле сезоне освојио дуплу круну, пошто је био најбољи у првенству и купу Русије.