Ливерпул петардом против Вест Хема до полуфинала Лига купа

Фудбалери Ливерпула победили су на домаћем терену екипу Вест Хема 5:1 у четвртфиналу Лига купа,

Екипа Јиргена Клопа показала је потпуну доминацију на терену и ни у једном тренутку није довела у питање победника меча.

Домаћа екипа доминирала је како у поседу лопте, тако и у упућеним шутевима ка голу ривала.

Предност црвенима на Енфилду донео је Доминик Собослај у 28. минуту и поставио коначни резултат у првом полувремену.

У другом периоду игре екипа Јиргена Клопа се у потпуности разиграла и постигла четири поготка. Голове су давали: Џоунс у 56, Гакпо у 71, Салах у 82, и поново Џоунс у 84. минуту.

Утешни погодак за Вест Хем дао је Боуен у 77. минуту утакмице.

Ливерпул ће у полуфиналу играти против Фулама који је са 2:1 био бољи од Евертона, док ће други пар чинити Челси који је са 2:1 био бољи од Њукасла и Мидлсбро који је са 3:0 надиграо екипу Порт Вејла.