Болоња одала почаст Синиши Михајловићу па победила Рому

Фудбалери Болоње победили су на свом терену Рому резултатом 2:0 у утакмици 16. кола италијанске Серије А. Уочи утакмице са Ромом, Болоња је одала почаст свом бившем тренеру Синиши Михајловићу, дан након што је обележена годишњица његове смрти.

Болоња је трећом победом у последња четири кола избила на четврто место на табели Серије А, док је Рома изгубила након пет мечева без пораза.

Тијаго Мота је на стадиону "Ренато Далара" надмудрио свог учитеља Жозеа Муриња, који вечерас није могао да рачуна на Лукакуа и Дибалу.

Екипа Болоње је до вођства дошла поготком хрватског фудбалера Николе Мора у 37. минуту, док је коначних 2:0 аутоголом поставио Расмус Кристенсен у четвртом минуту наставка.

"Синиша заувек у нашим срцима"

Уочи утакмице са Ромом, Болоња је одала почаст свом бившем тренеру Синиши Михајловићу. Гости на мечу били су Михајловићева супруга Аријана и деца.

Последњи клуб који је Михајловић водио као тренер и први у којем је играо у Италији састали су се само дан након што је обележена годишњица његове смрти.

"Сећање на тебе је пут до нашег поновног сусрета" и "Синиша заувек у нашим срцима", писало је на транспарентима које су развили навијачи Болоње.

У суботу су и фудбалери Сампдорије носили дресове са ликом Синише Михајловића како би одали почаст некадашњем играчу клуба из Ђенове.

Легендарни српски фудбалер и тренер Синиша Михајловић преминуо је 16. децембра 2022. године.