Млади фудбалери Србије поражени од Шкотске у квалификацијама за ЕП

Селекција фудбалера Србије до 19 године поражена је од тима Шкотске са 2:1 на гостовању у утакмици трећег кола групе 3 квалификација за пласман на Европско првенство. Упркос поразу „орлићи“ су задржали другу позицију у групи и изборили пласман у други, завршни круг квалификација.

Млади фудбалери су добро почели дуел на гостовању првопласираним Шкотланђанима и и прво полувреме провели у врло равноправном дуелу али су поклекли у самом шинишу.

Домаћини су повели поготком Магнуса Мекензија у 42.минуту, а потом су успели да одрже предност.

Селекција Србије је у наставку меча покушавала да анулира предност и имала неколико добрих шанси али није успела у томе, а Шкоти су у првом минуту судијске надокнаде постигли и други гол за 2:0, да би пет минута касније Јован Милошевић успео да постигне почасни погодак за коначних 2:1 у мечу.

Шкотланђани су освојили нова три бода којима су ојачали водећу позицију у групи 3, а тим Србије је остао на другој позицији са четири бода.

Томе је допринело то што је у другом мечу групе селекција Андоре успела да изненади тим Бугарске и слави на свом терену са 2:1, захваљујући чему су се попели на трећу позицију са три бода док су Бугари последњи са два бода.

У другу рунду квалификација за ЕП прасирале су се прве две селекције из група а утакмице ће се играти наредне године.

ЕП за играче до 19 година биће одржано 2024. у Северној Ирској.