Утакмица сезоне у Премијер лиги - осам голова у ремију Челсија и Ситија

Фудбалери челсија и Манчестер ситија одиграли су 4:4 у последњем мечу 12. кола Премијер лиге. У дуелу пуном узбуђења, преокрета, на крају крајева и погодака, подела бодова је најправеднији исход. "Грађани" су први на табели енглеског шампионата са бодом предности у односу на Ливерпул и Арсенал.

Дерби меч 12. кола Премијер лиге између Чеслија и Манчестер ситија у потпуности је оправдала очекивања - две екипе бориле су се до последњег даха на изузетно тешком за игру терену, а на крају је подела бодова најправеднији резултат - 4:4.

"Грађани" су у дерби ушли са првог места на табели, а "плавци" охрабрени победом над Тотенхемом у гостима у прошлом колу, па је од првог минута на "Стамфорд бриџу" виђена беспоштедна борба.

Екипа Пепа Гвардиоле повела је у 25. минуту, када је Кукуреља оборио Холанда у свом казненом простору, а Норвежанин био сигуран извођач најстроже казне.

Челси је до преокрета дошао головима Тијага Силве у 29. и Рахима Стерлинга у 37. минуту.

Ипак, то није било све у првом делу, пошто је Мануел Аканџи у судијској надокнади искористио центаршут Бернарда Силве и главом затресао мрежу Санчеза.

Једнако узбудљиво било је и у наставку, а спектакл је наговестио Холанд у 47. минуту, постигавши свој 13. погодак у сезони.

Поново је Челси узвратио, овога пута преко Џексона у 67. минуту.

Сити је поново дошао до предности поготком Родрија у 86, али је драма достигла врхунац у судијској надокнади времена, када је Броја срушен у казненом простору гостију, а Кол Палмер прецизно извео пенал и отео победу дојучерашњим саиграчима.

Сити је први на табели Премијер лиге са бодом предности у односу на Ливерпул и Арсенал, док је Челси 10. са 16 освојених бодова.