Препуна мрежа голова у првој лиги Чешке

Колико фудбал може бити непредвидива игра пуна неочекиваноих обрта демонстрирали су чешки клубови Злин и Млада Болеслав у утакмици 12. кола чешке Фортуна Лиге. Уз неколико резултатских обрта и после голеаде од чак 14 голова, победу је славила гостујућа екипа са 9:5.

После само три гола у првом полувремену, уследила је голеада од чак 11 погодака у наставку.

Гостујући тим Млада Болеслав је одлично почео меч и повео већ у 11. минуту али је Злин, за који игра и неколико играча из Србије, постигао два гола у наредна четири минута и преузео вођство са 2:1.

Већ на старту другог полувремена Злин из првог напада увећава предност на 3:1 и учинило се да неће бити неизвесности о победнику.

А онда је уследила голеада на обе стране, а успешнији су били гости и однели победу.

Од 49. до 60. за госте су голове постигли Кусеј, двапут Јаво и једном Маречек и Млада Болеслав је начинила резултатски преокрет и повела са 5:3.

Четири минуте касније Вукадиновић је из пенала смањио на 5:4, али су домаћине у 78. и 80. минути дотукли Матејовскy и Јусуф са нова два гола.

Злин је успео да смањи на 7:5 преко Ковинића пет минута пре краја, али је већ два минута касније Кусеј повисио на 8:5, а голеаду је у петој минути судијске надокнаде закључио Џон голом за 9:5.