Нови Пазар савладао Железничар, реми Чукаричког и Радника

Фудбалери Новог Пазара су на домаћем терену савладали панчевачки Железничар резултатом 1:0 у мечу петог кола Суперлиге Србије. Чукарички и Радник из Сурдулице одиграли су нерешено без голова.

Нови Пазар је уписао други тријумф ове сезоне у Суперлиги Србије, док је Железничар убележи четврти пораз заредом.

Једини гол на мечу дело је Марка Обрадовића после асистенције Николе Караклајића у првом минуту надокнаде првог полувремена.

Нови Пазар је девети са седам освојених бодова, док је Железничар остао на три бода и заузима 15. место.

У наредном колу Нови Пазар ће играти против Црвене звезде, док ће Железничар дочекати Чукарички.

Реми Чукаричког и Радника, Напредак победио Спартак

Фудбалери Напретка стигли су до прве победе у сезони пошто су као гости савладали Спартак у Суботици резултатом 3:1.

Напредак је направио велико изненађење, иако је стигао у Суботицу са само једним освојеним бодом у прва четири кола.

Огњен Мршић је довео Крушевљане у вођство у 19. минуту, а предност је дуплирао Ђорђе Јовановић у 39. минуту.

Вељко Јоцић је у 66. минуту смањио на 1:2, а коначан резултат поставио је резервиста Слободан Станојловић у 89. минуту.

Чукарички није успео да савлада Радник пред реванш меч против Олимпијакоса у плеј-офу Лиге Европе.

"Брђани" су тако низ без победе у Суперлиги продужили на три утакмице, од којих је у две екипу водио нови тренер Игор Матић.

Клуб са Бановог брда већ у четвртак у Лесковцу очекује утакмица против Олимпијакоса у којој ће покушати да надокнаде минус после пораза из првог меча 1:3 и пласирају се у Лигу Европе, а у случају и да не успеју у томе, имају загарантован пласман у групну фазу Лиге конференција.