Сасуоло и Торино поделили бодове, Емполи минималним резултатом савладао Лече

Фудбалери Емполија савладали су Лече на домаћем терену са 1:0 у оквиру 28. кола италијанске Серије А. Сасуоло и Торино поделили су бодове резултатом 1:1.

Овим тријумфом Емполи је прекинуо низ од четири пораза и практично обезбедио опстанак, пошто сада има чак 12 бодова више од Вероне, која је прва eкипа испод црте.

Лече је у серији лоших резултата, јер су овим поразом дошли до четвртог везаног пораза.

У тешкој утакмици за гледање у којој је било доста прекида и мало узбуђења, једини стрелац био је Капуто и то из једанаестерца, у 62. минуту.

Лече није имао ниједан ударац у оквир гола и нису ни могли да се надају бољем исходу, док је Емполи нешто бољом игром награђен позитивним исходом.

У наредном колу Емполи гостује Милану, а Леће дочекује Наполи.

Сасуоло и Торино у Ређо Емилији одиграли су нерешено 1:1.

Торино је током читавог меча био бољи ривал, али је фалило среће да гости дођу до тријумфа.

Ипак, Сасуоло је први дошао до гола у 36. минуту преко Пинамотија, а резултатом 1:0 завршено је прво полувреме.

У 58. минуту домаћин је дуплирао предност али је гол поништен због офсајда. Изједначујући гол за Торино постигао је Санабрија главом у 66. минуту на асистенцију Лазара.