Мбапе блистао са капитенском траком, хет-трик Лукакуа у Шведској

Француска убедљиво савладала Холандију 4:1 у дербију првог кола квалификација за Европско првенство, а два поготка постигао је нови капитен "триколора" Килијан Мбапе. Ромелу Лукаку хет-триком донео Белгији тријумф у Шведској 3:0. Чешка изненадила Пољску 3:1, Аустрија убедљива против Азербејџана 4:1.

Много се прашине подигло у Француској после одлуке селектора Дешана да капитенску траку да Килијану Мбапеу, али судећи по утакмици са Холандијом - неће бити проблема међу "триколорима".

Само 20 минута било је довољно вицешампиону света да дође до три гола предности против највећег конкурента у Групи Б, а већ у другом минуту Мбапе је асистирао Гризману за 1:0.

У осмом минуту је било 2:0, после поготка Упамекана, да би се Мбапе уписао у листу стрелаца у 21. минуту.

Нападач Пари Сен Жермена поставио је коначан резултат у 89. минуту, да би Мемфис Депај промашио пенал за госте у последњим тренуцима меча у Сен Денију.

У оквиру исте групе Грчка је са лакоћом савладала Гибралтар на гостовању 3:0.

Ромелу Лукаку се полако враћа у форму, а нападач Интера постигао је три поготка за Белгију на гостовању у Шведској, у оквиру Групе Ф.

Први гол Лукаку је постигао у првом полувремену, остала два у наставку, а Шведској у Солни није помогао ни Златан Ибрахимовић, који се вратио у национални тим.

Ипак, прво место у групи заузела је Аустрија, која је са 4:1 на свом терену савладала селекцију Азербејџана.

Чешка је помало неочекивано декласирала Пољску 3:1 у Групи Е, а домаћи тим је имао два гола предности већ после три минута, головима Крејчија и Чванчаре.

Три гола предности Чесима је донео Кучта, да би коначан резултат поставио Шимански у финишу меча.

У другој утакмици ове групе Молдавија и Фарска Острва играли су 1:1.