Влаховић и Кијеза одвели Јувентус у четвртфинале Лиге Европе, Фејнорд убедљивим резултатом савладао Шахтјор

Фудбалери Јувентуса пласирали су се у четвртфинале Лиге Европе након тријумфа над Фрајбургом 2:0. Стрелац првог гола на мечу био је српски репрезентативац Душан Влаховић. Холандски Фејнорд убедљиво је савладао украјински Шахтјор, 7:1 и такође изборио пласман међу осам најбољих екипа другог по јачини фудбалског такмичења у Европи.

У реванш сусрету одиграном на југу Немачке, италијански Јувентус савладао је домаћи Фрајбург 2:0.

У првом мечу, одиграном у Торину, Јувентус је савладао Фрајбург минималним резултатом 1:0.

Стрелац првог поготка био је српски нападач Душан Влаховић када је у 45. минуту првог полувремена постигао гол из пенала.

Фрајбург је од тог момента био ослабљен, играо је до краја меча с играчем мање, будући да је Мануел Гулде због играња руком у свом шеснаестерцу добио други жути картон.

У последњим минутима игре Федерико Кијеза је поставио коначан резултат, 2:0.

Фејнорд убедљиво до четвртфинала

Фудбалери Фејнорда убедљиво су тријумфовали над екипом Шахтјора 7:1 у другом мечу осмине финала Лиге Европе.

Први дуел одигран у Варшави, због рата у Украјини, завршен је ремијем, 1:1, након евидентно боље гол разлике, Фејнорд је изборио пласман међу осам најбољих екипа поменутог такмичења.

Фејнорд је одлично отворио утакмицу и у деветом минуту преко Сантијага Хименеза стигао до вођства.

До краја полувремена у стрелце се уписао и Оркан Кокчу, први пут у 24., а затим у 38. минуту игре.

На старту другог дела меча Осама Идриси је постигао гол за убедљивих 4:0.

Исти играч је у 60. минуту постигао пети гол за домаћи тим, да би четири минута касније Алиреза Јаханбаш уписао шести гол и последњи седми погодак постигао Данило у 67. минуту.

Почасни погодак за Шахтјор дао је Кевин Келси у 87. минуту игре.

Манчестер бољи од Бетиса

Фудбалери Манчестер јунајтеда савладали су Реал Бетис на гостовању, 1:0.

Једини гол за "црвене ђаволе" постигао је Маркус Рашфорд у 56. минуту на додавање Казимира.

Јунајтед је мање-више решио питање победника још у првом сусрету, када су у Енглеској савладали противника резултатом 4:1.

Фенербахче заустављен, упркос победи

Фудбалери Фенербахчеа победили су екипу Севиље у Истанбулу, 1:0.

Међутим, због боље гол разлике, екипа Севиље наставља такмичење у Лиги Европе.

Једини гол на мечу постигао је нападач из Еквадора Енер Валенсија у 41. минуту из пенала.

Жреб за завршницу Лиге Европе обавиће се 17. марта у 13.00.