четвртак, 28.11.2013, 11:28 -> 11:35
Тема Србије на вези: Будућност телевизије и дигитализација
Новембар је месец који су обележили многи важни догађаји у вези са телевизијом. Шта нам нуди телевизија будућности, каква јој је улога у друштву и куда води вртоглави технолошки напредак? У емисији разјашњавамо недоумице и дајемо корисне информације у вези са најављеном дигитализацијом...
Емитовање редовног програма Југословенске радио телевизије почело је 29. новембра 1958. Светски дан телевизије обележава се 21. новембра од 1996. Пре 5 година, 26. новембра почео је са радом канал културе и уметности РТС Дигитал.Проширена Иницијална мрежа дигиталне телевизије пуштена је у рад 14. новембра ове године и тако је омогућено покривање око 75% популације дигиталним сигналом, а 18. новембра најављена је прва фаза гашења аналогног сигнала за другу половину наредне године.
Шта данас за 75% становништва у Србији значи дигитални сигнал? Колико знамо шта подразумева дигитализација, које могућности пружа, како... Шта грађани могу да очекују од државе, а шта зависи од њих самих?
Каква је улога телевизије данас и где јој је место у односу на друге медије и вртоглави технолошки напредак? До сада, човек је држао под контролом напредак технике. Да ли је још увек тако?
О будућности телевизије говоре Станко Црнобрња, редитељ, Стефан Лазаревић, државни секретар у Министарству спољне и унутрашње трговине и телекомуникација и Татјана Ћитић, одговорни уредник Сателитског и Дигиталног програма РТС.
Уредници емисије Тамара Дрезгић и Милена Вујовић
Редитељ Ернестина Глигоријевић
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар