Читај ми!

Да нико не заостане

У Београду је одржан осми састанак пројектног тима чији је задатак да изради транснационалну платформу у региону која би требало да подржи прелазак са аналогног на дигитално емитовање ТВ програма, али и да се подигне свест о значају дигитализације.

Процес дигитализације не иде глатко ни тамо где се рокови нису мењали. У Хрватској, која на пример има проблем с пријемом у Истри, кажу да су им била драгоцена искуства оних који су већ прошли тај процес. Сада нуде и нове услуге. Прошле године издали су дозволу и за Pay TV платформу тако да гледаоци могу да доплате пријем додатних дигиталних канала.

"У Хрватској, земаљска телевизија има велики удео, 60 одсто, и као платформа је веома значајна. До сада на овој платформи Pay TV сервиси нису били понуђени, тако да се очекује успех", рекао је Данијел Видаковић из Хрватске агенције за пошту и електронске комуникације.

У Црној Гори гашење аналогне телевизије померено је за јун 2015, док се у Босни и Херцеговини тек очекују усвајање Акционог плана.

"Треба обратити пажњу на дигитализацију јавних сервиса, а паралелно, ако је могуће, радити и на процесу дигитализације комерцијалних сервиса", рекла је Асја Рокша-Зубчевић из Регулаторне агенције за комуникације БиХ.

На састанку у Београду било је речи и о новим плановима и примени регионалног водича о правним смерницама.

"Као резултат овог пројекта настаће читав низ докумената који ће бити изузетно важни у процесу дигитализације за све учеснике у овом процесу у Србији, од државних органа, преко медија односно емитера", рекао је проф. Горан Пековић из Републичке радиодифузне агенције.

У реализацији пројекта учествује 14 партнера из 10 земаља.

 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 01. новембар 2024.
13° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи