Клуб Тропикана – Eddie Palmieri

Еди Палмиери (1936) је амерички пијаниста, вођа бенда, музичар и композитор корзиканског и порториканског порекла. Оснивач је бендова „La Perfecta“, „La Perfecta II“ и „Harlem River Drive“. Под утицајем Телонијуса Монка и МекКојa Тајнера и инспирисан старијим братом, одлучио је да једног дана оснује сопствени бенд - што је и постигао 1950. када је имао четрнаест година. Током 1950-их Палмиери је свирао у неколико бендова, укључујући бенд Тита Родригеса.

Године 1961. Палмиери је основао бенд „Conjunto La Perfecta“, у којем је учествовао певач Исмаел Куинтана. Палмиери је експериментисао користећи џез естетику како у извођењу уживо тако и на својим снимцима заснованим на кубанском концепту „descarga" (џем сешн). Он је „отворио” аранжмане тако што је своје чланове бенда представио као солисте. Поред тога, почео је да укључује новоразвијени кубански ритам познат као „мозамбик“. Незадовољан са неколико чланова и тражећи већи и снажнији звук, Палмиери је распустио бенд 1968. године, затим га поново покренувши са легендарним кубанским трубачем Алфредом „Chocolate“ Арментеросом, тимбалером Ники Марером, конгистом Еладиом Пересом, перкусионистом Томасом „Чоки“ Лопезом и Гобасијем Лопесом.

Палмиери је сарађивао са „Fania All-Stars“ и „Тhe Tico All-Stars“ такође је промовисао певачицу Ла Индију. Добио почасни докторат „Berklee College of Music“. 2000. године објавио је да се повлачи из света музике, међутим, након тога је снимио албум са Титом Пуентеом и освојио два „Гремија“ и проглашен је за "Изванредног продуцента године" од стране „Националне фондације за популарну културу“. Палмиери је освојио укупно 9 „Греми“ награда у својој каријери, последњи пут за свој албум „Simpatico“ из 2006.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње